به‌روز شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
سرویس دندانپزشکی
اگر خمیردندان سفیدکننده می زنید، احتیاط کنید
برای همه ی ما پیش می آید که تصور می کنیم دندان هایمان زرد شده و نیاز به یک خمیردندان سفیدکننده داریم تا موقع لبخند زدن دندان هایمان مانند مروارید بدرخشند. اما متخصصان در خصوص تاثیر این محصولات، اتفاق نظری ندارند. به عقیده ی متخصصان بهداشت دهان و دندان، باید در استفاده از این محصولات هوشیار بود.
راهکارهای برای داشتن دندان‌های سالم
در اطفال اولین مطلبی که به والدین توصیه می‌شود، رعایت بهداشت برای کودکان است، این موارد از قبیل: استفاده از مسواک و نخ دندان برای آنها است و سپس کاستن تعداد وعده‌های رژیم‌غذایی کربوهیدرات‌دار است تا دندان‌های شیری و دائمی آنها دچار مشکل نشود و بهداشت کاملی داشته باشند.
7 ماده‌ی غذایی که دندان‌ها را زرد می‌کند
با گذر زمان رنگ سفید دندان‌ها تغییر کرده و رو به زردی می‌رود؛ اما متأسفانه برخی مواد غذایی نیز هستند که زیاده‌روی در مصرف آن‌ها باعث زردی زودهنگام آن‌ها می‌شوند. به خاطر اینکه حاوی ترکیباتی هستند که باعث ایجاد لکه در دندان‌ها شده و به مینای سفید آن‌ها آسیب می‌رسانند.
باکتری‌ها یکی از مقصران بوی بد دهان هستند، آن‌ها در میان دندان‌هایتان و روی زبانتان در حال رشد بوده و در اثر تکثیرشان تولید توکسین بدبویی می‌کنند.
در آینده ای نه چندان دور دیگر مصرف قرص یا دارو به شکل خوراکی نخواهد بود. درواقع این شیوه ی دریافت دارو منسوخ شده و با احساس درد در هر ناحیه، ایمپلت مربوط دارو را مستقیما در آن مکان تزریق خواهد کرد.
عصب‌کشی، دندان را شکننده می کند؟
خیلی مواقع، به دلیل پوسیدگی دندان‌ها ناچار می شویم به دندان پزشک مراجعه کنیم، اما وقتی دندانپزشک می‌گوید دندانتان باید عصب‌کشی شود، سوالی که در ذهن برخی شکل می‌گیرد این است که آیا درمان کانال ریشه یا عصب‌کشی، لثه و دندان را ضعیف می‌کند؟
راههاي آموزش مسواک زدن به کودکان نوپا
دندان هاي نوزادي نقش يک راهنما را براي دندان هاي دائمي بزرگسالي ايفا مي کنند. اگر آنها زودتر از موعد مقرر در اثر پوسيدگي بيافتند دندان هاي بزرگسالي ممکن است فضاي کافي براي رشد بهتر را نداشته باشند
به تازگی یک دندان‌پزشک ایرانی روشی نوین برای درمان ریشه دندان های با پوسیدگی عمیق اختراع کرده که جایگزین مناسبی برای درمان ریشه دندان هایی است که پوسیدگی عمیق دارند.
خوردني‌ هايي‌ که باعث زرد‌ شدن دندان‌ مي‌شوند
رژيم و عادت‌هاي غذايي غلط باعث از بين رفتن رنگ سفيد دندان شده و ته‌نشيني از غذاهاي بر روي دندان باعث زرد شدن آنها مي‌گردد.
خداحافظي بادندان پوسيده کي؟ چگونه؟
از آن جا که هزينه خدمات دندانپزشکي بالاست، آيا نمي‌توان راهکارهاي پيشگيري از مشکلات دندان را جدي تر گرفت؟
می‌خواهید دندان‌تان سفیدتر شود؟
با افزایش سن، دندان ها لکه دار می شوند. برخی غذاها، نوشیدنی ها و حتی دهان شویه ها در این لکه دار شدن تاثیر دارند.
اگر دندان های شما بدون هیچ دلیل مشخصی تغییر رنگ داده اند و همچنین علائم دیگری نیز ظاهر شده اند به یک دندانپزشک مراجعه کنید تا علت آن را تشخیص دهد و درمان مناسب را توصیه کند.
لیموترش به دلیل خاصیت اسیدی که دارد برای سفید کردن دندان های زرد و لکه دار مفید است. این ماده طبیعی همچنین برای کاهش جرم دندان و خوشبو کردن دهان کاربرد دارد.
همه چیز درباره جرمگیری دندان‌
بیمار در حین جرمگیری هیچ دردی را احساس نمی‌کند، چون نوک قلم دستگاه جرمگیری با ایجاد لرزش و ضربه‌های بسیار کوتاه روی جرم‌ها آنها را از بین می‌برد، اما دندان را نمی‌تراشد که باعث ایجاد درد شود.
صفحه  از ۱۵