به‌روز شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
کد خبر: ۱۰۴۱۰
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۷
سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی
"سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی" با اشاره به اینکه به نظر من بهتر است هر خانواده ایرانی 3 فرزند داشته باشد، گفت: این را به عنوان یک پدر می‌گویم نه به عنوان وزیر بهداشت، یک مسئول و از این حرف‌ها زیرا خود من هم در این مورد مصیبت دیده‌ام. من هرگز تصور نمی‌کردم که یک بچه‌ام را در سنین کودکی از دست بدهم، این برای من یک مصیب بزرگ بود، کسانی که تک فرزند هستند، حتی خانواده‌هایی که 2 فرزند دارند، خیلی ریسک می‌کنند، اگر بعد خدای نکرده توی زندگی‌شان مصیبتی پیش بیاید، تمام زندگی‌شان را باخته‌اند و از دست داده‌اند،‌ همه سرمایه یک انسان بچه اوست، که از آدم می‌ماند، حالا هر چقدر هم که از مال دنیا داشته باشیم مهم نیست.قاضی‌زاده هاشمی اظهار داشت: در مورد کسی که در این زمینه تخلف می‌کند و منجر به این می‌شود که خانواده‌ها دچار مشکلات روحی و جسمی شوند باید مطابق قانون با آ‌نها برخورد کنیم. البته در مورد قانونی که در مجلس مطرح شده و برای برخی کارها مثل سقط جنین و وازکتومی مجازات در نظر گرفته‌اند من درست نمی‌دانم منظورشان پدر و مادر هم هست یا فقط کادر پزشکی مد نظر است. آنجاهایی که آسیبی به کسی وارد می‌شود، هر کسی که باشد اعم از کادر پزشکی و هر کس دیگری که باشد باید با او برخورد کنیم. این را به طور عام می‌گویم، حتی گاهی حکومت و دولت هم وارد آسیب به مردم می‌شوند مانند موضوع آلودگی هوا و غیره.

وزیر بهداشت ادامه داد: اگر بخواهیم جمعیت افراد مولد جامعه بالا برود و تعدادشان زیاد شود، با افرادی که عمدتاً در طبقه تحصیلکرده هستند، طبیعی است که باید با زبان مدارا و منطق صحبت کنیم. (سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی هم اکنون ۳ فرزند دارد و یک فرزند خود را سال‌ها پیش در سنین کودکی از دست داده است).
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
انتشار یافته: ۶
ساسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۲
0
3
من هم نظر آقای دکترو دارم ولی مشکل اینجاست که بچه دار شدن هم ازهمان لحظات اول حاملگی تا متولد شدن امکانات و رفاه می خواهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
0
3
آقای دکتر عزیز من با کلیت حرفهای شما در خصوص وجود 2 یا 3 فرزند در خانواده موافقم اما اینکه بنا بر نظر شما چون ممکنه یکی از فرزندان در حادثه ای از بین بره فلذا بایستی 2 یا 3 فرزند داشته باشیم نشان از بی اعتقادی شما نسبت به حاکمیت خداوند بر جهان هستی است چرا که ممکن است بنا بر بلایای طبیعی فرزندان دوم یا سوم یک خانواده از بین بروند و همیشه قرار نیست سر فرزند اول بلا بیاد.من خانواده ای رو می شناسم که 3 فرزند و مادر طی یک سانحه رانندگی از دست رفتند و پدر در 50 سالگی یکه و تنها شد.پس می بایست اعتقاد به حاکمیت خداوند بر جهان هستی داشته باشیم و الا هیچ تضمینی بر بقا یا دلیلی بر عدم بقای هیچ انسانی وجود ندارد چه فرزنداول باشد یا آخر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
با نظر دوم موافقم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۱
0
0
با سلام من هم با نظر شما كاملا موافقم ولي با اين درآمدها و حقوقها از پس يك بچه هم به زور بر مي آييم .زندگي را واقعا بر ايرانيها سخت كرديد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۵
0
0
زندگی انسان بهیج وجه قابل پیش بینی نیست ، انسان باید همیشه جوانب هرکاری را درنظر بگیردواین ربطی به قبول حاکمیت خداوند ندارد.خداونددرهمه حال صلاح انسان رادرنظر می گیرد.اما کسی نمی تواندمنکر حوادث ناگوار درطول زندگی باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۳
0
0
صحبت کردن از بچه بسیار شیرین و جذاب است، اما با این ساعت های طولانی کار بیرون از منزل و سپردن فرزند به مادربزرگ ها و یا مهد کودک، عدم داشتن، مشکلات اقتصادی و... چگونه می شود به فرزند دیگر فکر کرد؟
نام:
ایمیل:
* نظر: