به‌روز شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
کد خبر: ۱۳۱۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۱
از آن جا که هزينه خدمات دندانپزشکي بالاست، آيا نمي‌توان راهکارهاي پيشگيري از مشکلات دندان را جدي تر گرفت؟

رمضاني- دندان‌ها يکي از بي شمار نعمت هايي است که خداوند به بشر ارزاني کرده است؛ مرواريدهاي سفيدي که جزو سخت‌ترين مواد موجود در طبيعت است اما متاسفانه به دليل رعايت نکردن بهداشت و مصرف زياد خوراکي‌هاي شيرين اغلب افراد در سنين پايين، دچار پوسيدگي دندان مي‌شوند. شايد شما نيز بارها در مطب دندانپزشکي شاهد بوده ايد که بسياري از مراجعان به دندانپزشکي، کودکان و نوجوانان هستند. در واقع بايد گفت پوسيدگي دندان نيز همانند ساير بيماري‌ها سن و سال نمي‌شناسد.

به مناسبت روز دندانپزشک، ضمن تبريک اين روز به همه خدمتگزاران در اين حوزه، در پرونده‌امروز به موضوعات مختلف درباره ارائه خدمات دندانپزشکي و بيمه‌هاي خدمات دندانپزشکي و ... اشاره مي‌کنيم.ضمن اين که در مورد بيماري‌هاي دهان و دندان نيز بايد به اين کليد اصلي که «پيشگيري بهتر از درمان است»، اشاره کرد.

اما سوالي که باقي مي‌ماند اينکه، از آن جا که هزينه خدمات دندانپزشکي بالاست، آيا نمي‌توان راهکارهاي پيشگيري از مشکلات دندان را جدي تر گرفت؟

آيا نمي‌توان بيشتر از گذشته به خانواده‌ها آموزش داد و درحد امکان محصولات بهداشتي مورد نياز روزانه را در سبد خانوارها قرار داد؟ آيا روزي فرا مي‌رسد که ديگر با دندان‌هاي پوسيده خداحافظي کنيم؟

نام:
ایمیل:
* نظر: