به‌روز شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
کد خبر: ۱۴۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۸
مسئوليت‌هاي مادري يا پدري تمامي ندارند. هدف شما از انجام تمام اين تلاش ها رسيدن به يک سود بزرگ است و آن چيزي نيست جز يک بچه دوست داشتني، صالح و سالم که شما را دوست داشته و قدردان محبت‌هايتان باشد. البته بهتر مي‌شود اگر فرزند دوست‌داشتني، پرمحبت و سالم شما، يک فرد باهوش يا حتي نابغه نيز باشد.
اگر مشتاق به داشتن کودک باهوش هستيد و آرزويتان نخبه شدن وي و رسيدن وي به مدارج بالاي علمي است پس روش هاي ذکرشده در لاپلاس را درپيش بگيريد. با مطالعه اين مقاله ضمن آشنايي با عوامل موثر بر هوش مي‌آموزيد که چگونه هوش فرزندتان را تيز کنيد!
مسئوليت‌هاي مادري يا پدري تمامي ندارند. هدف شما از انجام تمام اين تلاش ها رسيدن به يک سود بزرگ است و آن چيزي نيست جز يک بچه دوست داشتني، صالح و سالم که شما را دوست داشته و قدردان محبت‌هايتان باشد. البته بهتر مي‌شود اگر فرزند دوست‌داشتني، پرمحبت و سالم شما، يک فرد باهوش يا حتي نابغه نيز باشد.

هر چند در گذشته تصور مي‌شد هوش، عاملي است که تنها به‌وسيله ژنتيک تعيين مي‌شود، ولي امروزه دانشمندان عقيده دارند محيطي که فرزند شما در آن رشد مي‌کند و نيز فردي که کودک را بزرگ مي‌کند نقش بسيار مهمي در تعيين ميزان هوش کودک دارند.درواقع والدين مي‌توانند کمک بسيار زيادي به باهوش‌تر شدن فرزندشان بکنند.

۱- تغذيه مناسب را از دوران بارداري شروع کنيد: 
براي بچه‌ها‌، داشتن تغذيه مناسب کاملا ضروري است. مادرها بايد رساندن ويتامين‌ها و مواد مغذي لازم به فرزندانشان را حتي پيش از به‌دنيا آمدن آنها شروع کنند.اين راهي موثر براي تقويت هوش کودکان است. براي اطمينان از اينکه در آينده فرزند باهوش و سالمي خواهيد داشت، قبل از هر چيز بايد براي فرزندتان يک رژيم غذايي مناسب و کامل درنظر بگيريد.به‌عقيده دکتر کيتلين،اگر چه تکامل مغزي پس از تولد روي مي‌دهد و مغز قادر است خود را با تغييرات محيطي سازگار کند، اما تغذيه بد دوران بارداري داراي آثار منفي مشخص و برجسته‌اي است که مي‌تواند در تمام طول زندگي فرزند شما ادامه داشته باشد.

۲- شير مادر، ۸ امتياز: 
بسياري از دانشمندان بر اين باورند که تغذيه شير مادر طي‌سال اول ۸ امتياز IQ براي فرزند شما به‌همراه خواهد داشت. شيرمادر يک نوع چربي بسيار مهم براي تقويت هوش کودکان دارد.يک خبر خوب براي مادراني که قادر نيستند به بچه‌هايشان شير بدهند آن است که امروزه سازندگان شيرخشک‌هاي جديد اين نوع چربي را به ساختمان‌ شير خشک اضافه کرده‌اند.

۳- تماس با تلويزيون را محدود کنيد: 
برخي از مردم فکر مي‌کنند که تلويزيون در طول سال‌هاي رشد و تکامل هوش براي بچه‌هاي آنها مضر است. ولي به گفته دکتر پرلماتر، تلويزيون فقط تا ۲ سالگي مشکل‌زاست.طبيعت يک‌سويه و يک‌طرفه تلويزيون موجب جلوگيري از تشويق کودک به يادگيري و استفاده از مهارت‌هاي کلامي مي‌شود. براي يادگرفتن استفاده مناسب از زبان، کودک بايد بتواند پاسخ‌هاي صحيح و مناسب را از کساني که اطرافش هستند، بگيرد. 

۴- بازي کردن: 
دکتر پازک معتقد است، به همان اندازه که مهم است يک کودک چه چيزي را ياد بگيرد، چگونگي ياد گرفتن آن مطلب نيز اهميت دارد. به‌همين دليل است که وي والدين را تشويق مي‌کند که وقت بازي‌ کافي به بچه‌هايشان بدهند.اين موضوع به افزايش قدرت هوش و يادگيري طبيعي بچه‌ها در محيط‌هاي معمولي روزانه کمک مي‌کند.

5- آرام و طبيعي باشيد: 
اگر چه روش‌ها و دستورالعمل‌هاي متعددي براي بزرگ کردن بچه‌ها وجود دارند، ولي مهم‌ترين توصيه‌اي که دانشمندان به والدين مي‌کنند،حفظ آرامش، خونسردي و رفتار طبيعي است.دکتر گيتلين معتقد است بايد والدين را تشويق کرد تا به استعدادها و غرايزشان اعتماد داشته باشند.روش‌هاي بسيار زيادي براي تربيت صحيح يک کودک وجود دارد که اغلب آنها درست است و نبايد در استفاده از آنها دچار آشفتگي شد.

6- مداخلات اجتماعي را تقويت کنيد: 
تعيين اينکه يک کودک به چه مقدار مداخله اجتماعي نياز دارد، آسان نيست.ولي يک‌چيز مسلم است و آن اينکه اين موضوع به فرزند شما کمک مي‌کند مهارت‌هاي اجتماعي‌اش را (که براي زندگي آينده بسيار ضروري هستند) توسعه دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر: