به‌روز شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
کد خبر: ۱۴۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۲
دکتر حسين فروتن با بيان اينکه ويروس هپاتيت D ويروسي داراي RNA است گفت : در اکثر موارد به تنهايي ممکن است در حالتهاي خاصي ايجاد بيماري کبدي نمايد ولي معمولا يا به طور همزمان همراه هپاتيت B بوده و يا برروي هپاتيت B ناقل مي باشد .
وي با اشاره به اينکه انواع آن به گونه اي است که وقتي با هپاتيت B همراهي مي کند هم تخريب بافت کبدي را افزايش داده و هم عوارض ناشي از هپاتيت B و حالتهاي ناشي از آن را ايجاد مي کند، اظهار کرد : با توجه به شيوع هپاتيت B در کشورهاي مختلف ، مسئله مهمي در بيماريهاي مزمن کبدي ناشي از هپاتيت B محسوب مي شود .
اين استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران ادامه داد : تشخيص هپاتيت D بر اساس بررسي آنتي بادي هاي ناشي از ويروس در سرم و خون و روش جديد تر بررسي آنتي ژن ، خود ويروس در بافت بيوپسي شده از کبد بيمار است .
وي با بيان اينکه علائم هپاتيت D شبيه علائم هپاتيت B است و وقتي با هپاتيت B همراهي نمايد ، تشديد بيماري را در پي خواهد داشت تصريح کرد : آمار ابتلا به اين بيماري در کشورهاي مختف متفاوت است .
دکتر فروتن يادآور شد : در حال حاضر بررسي هاي خيلي جديدي در عرصه درمان اين بيماري انجام شده بيشتر در مرحله تحقيقاتي قرار دارند خاطرنشان کرد : درمان استاندارد اين بيماري اينترفرون آلفا است که در کشور موجود بوده و در مطالعات مختلف پاسخ درماني 20 تا حدود 50 درصد گزارش شده است .
نام:
ایمیل:
* نظر: