به‌روز شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
کد خبر: ۱۴۴۱۳
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۶
محققان يک لابراتوار داروسازي در امريکا از توليد دارويي خبر دادند که مي تواند عوارض ناشي از بيماري الزايمر را کاهش دهد.
محققان يک لابراتوار داروسازي در امريکا از توليد دارويي خبر دادند که مي تواند عوارض ناشي از بيماري الزايمر را کاهش دهد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از واشنگتن، نتايج آزمايش کارشناسان شرکت الي ليلي امريکا نشان مي دهد داروي جديد که در لابراتوارهاي اين شرکت توليد شده به منزله نخستين گام در مقابله دارويي با بيماري الزايمر به شمار مي آيد.
بر اساس نتايج آزمايشات اين لابراتوار، که در کنفرانس انجمن بين المللي الزايمر ارائه شد، بيماراني که در مراحل اوليه بيماري قرار دارند، با دريافت داروي موسوم به «solanezumab» بيشترين توانايي هاي شناختي خود را در مقايسه با گروه شاهد حفظ کرده اند.
بررسي تحليل هاي به دست آمده از آزمايشات کلينيکي بر روي داروي «solanezumab» نشان مي دهد بيماراني که مراحل نخست الزايمر را مي گذرانند، با گرفتن دارو با زوال عقلي و کاهش توانايي هاي حرکتي کمتري روبرو شده اند.
شيوه‌هاي درماني رايج آلزايمر مي‌کوشد به ياخته‌هاي مغزي کمک کند تا به شکل بهتري با هم ارتباط داشته باشند. اما اين شيوه‌ها مانع از ادامه روند بيماري نمي‌شود و به اين ترتيب، با گذشت زمان و آسيب بيشتر به مغز، کارآيي اين شيوه‌ها نيز کاهش مي‌يابد.
در مقابل، گفته مي شود روش درماني جديد به شکلي موثر عامل بيماري را هدف قرار داده و مانع از آن مي‌شود تا بيماري با سرعت هر چه بيشتر، به مغز آسيب رسانده و عوارض بيماري وخيم‌تر شود.
در حال حاضر، ميليون‌ها نفر در جهان به بيماري آلزايمر مبتلا هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر: