به‌روز شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
کد خبر: ۱۴۴۳۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۶
طلاق با خود 70 آسيب در جامعه ايجاد مي‎کند و متاسفانه امروز در جامعه اشکال مختلفي از طلاق را مي‎بينيم و خانواده‎هايي هستند که براي حفظ آبرو و فرزندان خود با طلاق زرد جدا از يکديگر زندگي مي‎کنند.
امرالله گيوي نهاوندي در همايش «شيرين‌سازي زندگي سبک زندگي اسلامي» که در تالار فخرالدين اسعد گرگاني برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر خانواده‎ها زندگي شيريني در جامعه ندارند چرا که لبخند بر لبان زنان و مردان ما در خانواده‎ها جاري نيست.

* رابطه زن و شوهر رابطه ظالم به مظلوم است

وي با بيان اينکه رابطه زن و مرد بايد رابطه عاشقانه باشد، تصريح کرد: در حال حاضر رابطه زن و شوهر رابطه ظالم به مظلوم است و زنان و مردان در خانواده نسبت به يکديگر ظلم مي‎کنند.

اين محقق و پژوهش‌گر ادامه داد: شيريني زندگي اين است که زن از آمدن مرد به خانه خوشحال شود و براي ورود همسر خود لحظه‌شماري کند و مرد نيز از آنکه به خانه مي‎رود احساس رضايت و شادي داشته باشد اما متاسفانه امروز اين‌گونه نيست.

گيوي نهاوندي بيان داشت: زندگي در جامعه کنوني ما تلخ است چرا که آمار طلاق در جامعه بالاست و در هر ساعت 19 طلاق در کشور ثبت مي‎شود.

وي با بيان اينکه در هر 0.94 ثانيه يک نفر در کشور زندگي مشترک خود را از دست مي‎دهد، خاطرنشان کرد: در استان گلستان با جمعيتي کمتر از 2 ميليون نفر و با 29 شهر در سال گذشته 7.8 درصد ميزان ازدواج کاهش پيدا کرده است.

اين محقق و پژوهش‌گر افزود: استان گلستان در سال گذشته 5.2 درصد افزايش طلاق داشته است و در مقابله هر 5.6 درصد ازدواج يک طلاق به ثبت رسيده و اين امر باعث شده که رتبه استان گلستان از نظر طلاق در کشور از هجدهم کاهش پيدا کند.

* گلستان رتبه 17 را در بين استان‎هاي کشور از نظر طلاق دارد

نهاوندي ابراز داشت: در سال گذشته روزانه 19 گلستاني زندگي مشترک خود را با طلاق از دست دادند و اين مهم رتبه استان گلستان در بين استان‎هاي کشور را از نظر طلاق به 17 رسانده است.

وي طلاق را يک مرگ دانست و گفت: طلاق با خود 70 آسيب در جامعه ايجاد مي‎کند و متاسفانه امروز در جامعه اشکال مختلفي از طلاق را مي‎بينيم و خانواده‎هايي هستند که براي حفظ آبرو و فرزندان خود با طلاق زرد جدا از يکديگر زندگي مي‎کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: