به‌روز شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
کد خبر: ۱۴۴۶۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۵
شرکت آليله در حوزه زيست‌فناوري فعاليت دارد. اين شرکت محصولات مختلفي نظير نانوآنتي‌بادي، پروتئين‌هاي فلورسانس و کيت‌هاي تشخيص طبي ارائه کرده و در حوزه RNAi پتنت‌هاي مختلفي به ثبت رسانده است.
شرکت آليله اقدام به خريد فضاي جديدي براي تاسيس خط توليد نوعي سلول بنيادي براي درمان بيماري‌هاي مختلف کرده است. اين شرکت در حوزه توليد نانوساختارهاي زيستي براي درمان بيماري فعاليت دارد.
شرکت آليله در حوزه زيست‌فناوري فعاليت دارد. اين شرکت محصولات مختلفي نظير نانوآنتي‌بادي، پروتئين‌هاي فلورسانس و کيت‌هاي تشخيص طبي ارائه کرده و در حوزه RNAi پتنت‌هاي مختلفي به ثبت رسانده است.

آليله اخيرا اعلام کرده که اقدام به خريد فضاي جديدي براي توليد cGMP کرده است. اين ماده يک نوع سلول با گريد درماني بوده که براي درمان بيماري‌هاي مختلف استفاده مي‌شود. اين فضاي جديد 1800 فوت مربع وسعت داشته و در نزديکي دفتر مرکزي اين شرکت در سان‌ديگو واقع است. قرار است در اين کارخانه جديد سلول‌هاي بنيادي ويژه انسان (HiPSCs) توليد شود که اين کار با فناوري mRNA سنتزي انجام مي‌شود. در اين فناوري نه از DNA موجودي ديگر استفاده مي‌شود و نه از ويروس‌هاي مهندسي شده استفاده مي‌گردد. هر دوي اين روش‌ها از مخاطرات و مشکلات موجود در مسير HiPSCs است. توليد اين نوع HiPSCs با همکاري صنايع و بخش دانشگاه انجام مي‌شود.

HiPSCs داراي پتانسيل‌هاي زيادي براي تبديل به شدن به هر يک از سلول‌هاي بدن انسان است که اين موضوع موجب شده تا اين سلول‌هاي گزينه‌اي مناسب براي درمان بيماري هاي متخلف باشد.

براي رسيدن به اين هدف، آليله اخيرا اقدام به تحريک اين سلول‌ها براي تخصصي شدن آنها و تبديل شدن‌شان به اورگان‌هاي مورد نظر محققان کردند. اين گروه از اين سلول‌ها موفق به ايجاد سلول‌هاي عصبي و استخواني شدند. اين سلول‌ها مي‌توانند در خط توليد cGMP توليد شده و براي درمان بيماري‌هاي مورد نظر به کار گرفته شود.

جيوو وانگ مديرعامل شرکت آليله مي‌گويد: « اين کارخانه جديد به ما کمک خواهد کرد تا برنامه‌ توسعه خود را پياده‌سازي کنيم. اولين مرحله کمک به بيماراني که به سلول‌هاي بنيادي نياز دارند اين است که اين فناوري را از آزمايشگاه به کلينيک برد و در اين مسير با فراهم کردن ملزومات مورد نظر، تاييديه FDA را نيز بدست آورد.»
نام:
ایمیل:
* نظر: