به‌روز شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
کد خبر: ۱۴۴۹۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۸
تجمع چربي در دور کمر باعث مي‌شود هورمون استروژن وارد جريان خون شده و سطح هورمون‌ها را افزايش دهد در نتيجه براي بدن مضر بوده و با سرطان‌هاي سينه، روده بزرگ، لوزالمعده و رحم ارتباط مستقيم دارد
متخصص آنکولوژي ۱۱ روش براي پيشگيري از ابتلا به انواع سرطان را اعلام کرد و گفت: حفظ وزن مناسب، تحرک، پرهيز از غذاهاي شور، گوشت قرمز از راه‌هاي پيشگيري از ابتلا به سرطان است.
رضا اميري گفت: يکي از راههايي که مي‌تواند به پيشگيري از ابتلا به سرطان کمک کند اين است که تا حد امکان لاغر باشيد البته بدون آنکه زير وزن متعادل قرار گيريد حفظ وزن مناسب يکي از مهم‌ترين اقداماتي است که مي‌توان براي کاهش خطر ابتلا به سرطان، بيماري‌هاي قلبي و ديابت انجام داد.
وي افزود: تجمع چربي در دور کمر باعث مي‌شود هورمون استروژن وارد جريان خون شده و سطح هورمون‌ها را افزايش دهد در نتيجه براي بدن مضر بوده و با سرطان‌هاي سينه، روده بزرگ، لوزالمعده و رحم ارتباط مستقيم دارد.

اين متخصص آنکولوژي گفت: حداقل ۳۰ دقيقه در روز بايد فعاليت بدني داشت. اين فعاليت‌ها خطر سرطان را کاهش مي‌دهد و باعث تقويت سيستم ايمني و سلامتي دستگاه گوارش خواهد شد.
اميري گفت: راه ديگر محدود کردن مصرف نوشيدني‌هاي قنددار و غذاهاي فرآوري شده مثل پيتزا، شکلات، شيريني و سرخ‌کردني‌ها است. در مقابل مصرف سبزي، ميوه، حبوبات و غلات خطر ابتلا به سرطان را کاهش مي‌دهد. مصرف گوشت قرمز نيز بايد محدود شود.
اميري گفت: مصرف زياد نمک خطر سرطان معده را افزايش مي‌دهد و غذاهاي آماده، سس، نان حتي خوراکي‌هاي شيرين مثل کلوچه‌ها حاوي نمک هستند و ميزان نمک در روز نبايد بيشتر از ۲.۴ گرم باشد.
وي بر عدم مصرف سيگار و قليان تأکيد کرد و گفت: حفظ رژيم غذايي متعادل و متنوع، پرهيز از مصرف الکل، تغذيه نوزاد با شير مادر به مدت ۶ ماه و توجه به توصيه‌هاي پيشگيري در زمينه تغذيه و حفظ وزن مناسب از ديگر راههاي پيشگيري از ابتلا به سرطان است.
نام:
ایمیل:
* نظر: