کد خبر: ۱۴۶۹۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۴
میخواهیم در این مقاله عادت جالبی به شما آموزش دهیم و به شما بگوییم چرا اگر پس از بیدار شدن آب بنوشید، اتفاق جالب توجه ای برای شما رخ میدهد؟

خیلی وقت است که به دنبال راهکارهای سریع و میانبر برای افزایش کارایی ذهنی مان در طول روز هستیم. هزاران تکنیک و استراتژی برای این کار در سطح اینترنت وجود دارد که به شما میگویید «اگر این کار را انجام دهید، سریع تر میتوانید آن کار را انجام دهید…» «اگر وقت بیشتری میخواهید، کارهای را بدین صورت انجام دهید…» اما این کارهای چه تاثیری بر سلامتی ما میگذارند؟

سرعت و بهره وری در انجام کارها خوب است،
اما به چه قیمتی؟

اگر به خرد کهن باور داشته باشیم و فرض کنیم اندیشمندان باستانی، فیلسوفان و چهره های سرشناسی که نامی در تاریخ از خود به جا گذاشته اند به خردی والاتر از آنچه امروزه «بهره وری» می نامیم دستیابی داشتند که توانستند چنین حجم عظیمی از اطلاعات و محاسبات را در طول زندگی خود به جا بگذارند (برای نمونه، آنچه از ارسطو و افلاطون به جا مانده…) پس حتما علم دیروزی را میتوان امروز هم استفاده کرد.

محاسبه وتر یک مثلث قائم الزاویه به کمک فرمول فیثاغوث فقط به عصر خودش محدود نمیشود. این فرمول و محاسبه منطقی امروز هم کار میکند، ده هزار سال دیگر هم کار میکند.

وقتی راجع به علم صحبت میکنیم، راجع به چیزی اثبات شده صحبت میکنیم که قابلیت محاسبه و به نتیجه رسیدن از راه های مختلف را هم در خود به همراه دارد… همانطور که امروزه بیش از 500 روش برای اثبات فرمول فیثاغورث ثبت شده است.

اما راجع به آب چه توصیه هایی از زمان باستان به جا مانده؟
تقریبا اکثر اندیشمندان و متفکران بزرگ باستانی و کهن، آنهایی که به طرز باورنکردنی بهره وری بالایی داشتند و عمری طولانی داشتند یک عادت عحیب (اما فراموش شده برای مردمان امروز…) داشتند.

آن عادت ساده، آنقدر پیش پا افتاده به نظر میرسید که خیلی زود فراموش شد؛ اما دکترها و پروفسورهای امروزی تاثیر آنرا شگفت انگیز میدانند و سعی دارند به تمام دنیا این پیام را منتقل کنند که «لطفا پس از بیدار شدن آب بنوشید» چون اتفاقات حیرت انگیزی برای بدن شما می افتد !

 

ماهاتما گاندی
ماهاتما گاندی

 

زنان ژاپنی به خاطر چهره های باریک، سالم ، و باب روز خود شناخته شده هستند. (منبع)
با این که ژنتیک آنها نقش مهمی در این قضیه ایفا می­کند، بسیاری معتقدند که عادات صبحانه ی آنها، کمک زیادی به بیشتر سالم ماندنشان می­کند. یکی از این عادات بسیار ساده، نوشیدن آب به محض بیدار شدن از خواب است.

این عادت که در حال حاضر عمیقا در فرهنگ ژاپنی ریشه دوانده، یک نوع آب درمانی است که از لحاظ علمی هم ثابت شده می­تواند به کمک بسیاری از اختلالات بدن بیاید. بر خلاف ایالات متحده و کشورهای غربی دیگر، مردم ژاپن به نسبت کمتر از مشکلاتی از قبیل چاقی و دیابت رنج می­برند. این دلیل خوبی است برای این که ما بتوانیم چند چیز از نحوه ی زندگی آنها یاد بگیریم.

 

چرا عادت «پس از بیدار شدن آب بنوشید» تا اینقدر مهم است؟
برای شروع باید گفت که 70 درصد از بدن شما را آب تشکیل داده است، پس این ضروری است که برای بهتر کار کردن بدن، به آن آب تازه و به اندازه نیاز برسانید. اگر آب مورد نیاز بدن برآورده نشود، قطعا عواقب منفی کوتاه مدت و بلند مدت متفاوتی گریبان گیر بدن خواهد شد.

نرسیدن آب به بدن در طولانی مدت می­تواند عواقب ناگواری از قبیل  آرتریت روماتوئید، میگرن، آنژین صدری، کولیت، سوءهاضمه، فشار خون بالا، چاقی، بواسیر، سرطان سینه، سل ریوی، سنگ کلیه، سینوزیت، و سرطان رحم را به همراه داشته باشد.

با نوشیدن آب، ناشتا و درست بعد از بیدار شدن از خواب به بدن خود کمک کنید تا بتواند بهتر از بیماری های ذکر شده دوری کند و همینطور در طول روز به طرز عجیبی بهره وری بالایی داشته باشید.

 

چگونه می­توانم آب درمانی کنم؟
این یک روش اثبات شده برای درمان اختلالات بدن، اختلالات قاعدگی، و بیماری های مربوط به چشم است (منبع). همچنین، این روش می­تواند به شما در تمام روز احساس قوت ببخشد.

در ادامه شما یادمیگیرید چطور پس از بیدار شدن آب بنوشید، چقدر بنوشید و چرا واقعا نوشیدن آب مهم است؟

  • حدود 160 میلی لیتر آب، چهار بار بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب، قبل از مسواک زدن و با معده خالی بنوشید (ترجیحا آب گرم)
  • پس از آن به مدت 45 دقیقه هیچ چیز نخورید.
  • حداقل 30 دقیقه قبل از غذا خوردن آب بنوشید، اما در طول دو ساعت بعد از صبحانه، ناهار و شام، آب ننوشید.
  • اگر نمی توانید چهار لیوان آب با معده خالی مصرف کنید، می توانید با یک لیوان یا هر چقدر که بدن شما کشش دارد شروع کنید. شما می توانید به تدریج مصرف آب خود را افزایش دهید تا به سطح مورد نظر640 میلی لیتر برسد.

چه زمانی می­توانم نتایج را مشاهده کنم؟

  • افراد مبتلا به دیابت یا فشار خون بالا: 30 روز
  • افراد مبتلا به یبوست و التهاب معده: 10 روز
  • افراد مبتلا به سل: 90 روز

 

مزایای کلیدی آشامیدن آب با معده خالی در اول صبح

مزیت اول | به بدن برای رهایی از سموم کمک می­کند
وقتی آب می­نوشید به صورت طبیعی باعث حرکت آب در روده ها می­شوید.
در شب ، بدن شما به صورت خود به خود مشغول تعمیر بدن و دفع کردن سموم بدن می­باشد. وقتی شما در صبح و با شکم خالی آب می­نوشید، این سموم مضر را خارج می­کنید، و بدن خود را سالم و سرحال می­سازید و در کنار این ها ، نوشیدن مقدار زیادی آب می تواند در افزایش تولید سلول های عضلانی و سلول های خونی جدید کمک زیادی کند.

سمومی که در بدن شما وجود دارد، کشنده نیستند.
این سموم دقیقا مواد مضر بدن شما هستند که سیستم ایمنی بدن شما در تلاش است تا از آسیب رساندن آنها به سلول های بدن تان جلوگیری کند. برای همین منظور اگر این سموم از بدن تان دفع نشوند، عمده انرژی بدن شما صرف مقابله با آنها و خنثی کردن شان خواهد شد.

پس در طول روز انرژی کافی برای انجام کارهای مهم تان نخواهید داشت.

 

مزیت دوم | سوخت و ساز را بهبود می­دهد
نوشیدن آب با شکم خالی و ناشتا می­تواند سوخت و ساز بدنتان را تا 24 درصد افزایش دهد.
این برای کسانی که در یک رژیم غذایی سخت هستند بسیار مهم است. افزایش میزان سوخت و ساز به معنی یک سیستم گوارش بهبود یافته است. (منبع)

اگر بتوانید هضم سریع تری داشته باشید قادر خواهید بود تا رژیم غذایی خود را راحت تر پیاده کنید. نوشیدن آب بلافاصله بعد از بیدار شدن باعث تصفیه روده بزرگ می­شود و راه آن را برای جذب مواد مغذی هموار تر می­کند.

 

مزیت سوم | تقویت کاهش وزن سالم
هنگامی که در صبح زود و با معده خالی آب می­نوشید به شما کمک می­کند تا سموم بدن خود را دفع کنید و کارآیی دستگاه گوارش شما را برای جذب مواد ضروری برای بدن بهبود می­بخشد. به این صورت کمتر احساس گرسنگی می­کنید و اشتهایتان کاهش خواهد یافت.

این قضیه باعث جلوگیری از پرخوری و افزایش وزن می­شود.
مخصوصا اگر در محل کارتان مدام گرسنه باشید، با چیزهایی که ارزش غذایی بالایی ندارند سعی خواهید کرد خودتان را به صورت مقطعی سیر کنید که این مورد باعث تاثیر معکوس میشود.

 

جیل ساندر
جیل ساندر

 

مزیت چهارم | کاهش سوزش معده و سوءهاضمه
سوء هاضمه از افزایش اسیدیته در معده ایجاد می شود. وقتی اسید به مری شما بازمی­گردد، شما از سوزش معده رنج می­برید. وقتی با معده خالی آب می­نوشید این اسید ها به سمت پایین تحت فشار قرار می­گیرند و رقیق می­شوند و مشکل حل می­شود.

همچنین این کار باعث آماده شدن معده شما برای خوردن صبحانه می­شود. صبحانه ای که قرار است 60% انرژی کل روزتان را برای شما فراهم کند…

 

مزیت پنجم | بهبود رنگ پوست و درخشندگی
بارها در مقالات قبلی تاکید کردیم که اهمیت ظاهر آراسته و مرتب شما باعث میشود در اولین برخورد تاثیری مثبت بر طرف مقابل تان (مشتری، همکار، رئیس، مدیر منابع انسانی شرکتی که میخواهید استخدام شوید و …) خواهد داشت.

کم شدن آب بدن باعث چین و چروک زودرس و ایجاد خلل و فرج عمیق در پوست می­شود. تحقیقات ثابت کرده که نوشیدن 500 میلی لیتر آب با شکم خالی باعث افزایش جریان خون در زیر پوست و درخشش پوست می­شود. همچنین، نوشیدن آب بیشتر در طول روز به این معنی است که بدن خود را از سموم آزاد کرده­ ایم و پوست را درخشان تر خواهد ساخت.

اگر میخواهید از شرّ کِرم های زیبایی و مرطوب کننده پوست خلاص شوید، کافیست فقط پس از بیدار شدن آب بنوشید ! همین.

 

مزیت ششم | داشتن مو های براق، صاف و سالم
کم شدن آب بدن می تواند تاثیر جدی بر رشد مو یتان داشته باشد. نوشیدن مقدار زیادی آب باعث تغذیه مو های شما از داخل به خارج می­شود.

تقریبا یک چهارم از وزن هر مو از آب تشکیل می شود. کمبود در رسیدن آب به بدن باعث نحیف و شکننده شدن موها می­شود. شما باید پس از بیدار شدن آب بنوشید؛ نوشیدن آب در صبح زود و ناشتا می تواند کیفیت موهای شما را به میزان بیشتری بهبود ببخشد.

 

مزیت هفتم | جلوگیری از سنگ کلیه و عفونت مثانه
نوشیدن آب بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب برای جلوگیری از سنگ کلیه و عفونت مثانه مهم است. این یک واقعیت است که نوشیدن آب با معده خالی باعث رقیق شدن اسیدی میشود که منجر به ایجاد سنگ در کلیه می­شود.

هر چه بیشتر آب بنوشید (به مقدار لازم) بیشتر در مقابل سموم و عفونت مثانه مصون خواهید بود.

 

مزیت هشتم | تقویت سیستم ایمنی بدن
نوشیدن آب با معده خالی به دفع سموم و تعادل سیستم لنفاوی کمک چشم گیری می­کند که منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می­شود. یک سیستم ایمنی قوی شما را در مقابل بیماری های مختلف ایمن می سازد و مانع از افتادن در بستر بیماری می­شود.

حتما میدانید در دنیای پر رقابت امروزی، هر یک روز مریض شدن چقدر شما را از صحنه رقابت دور میکند؟

خلاصه کلام؛
همانطور که می بینید، پس از بیدار شدن آب بنوشید چون مزایای بسیار زیاد و خیره کننده ای دارد.بدون شک این ساده ترین راه برای ایجاد یک تغییر مثبت در شیوه زندگی بدون صرف پول است.نام:
ایمیل:
* نظر: