به‌روز شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
سرویس تغذیه
۶ دلیل برای سالم غذا خوردن و تغذیه مناسب
سالم غذا خوردن همیشه‌ آسان نیست ولی متعهد شدن به یک برنامه‌غذایی سالم یکی از هوشمندانه‌ترین تصمیماتی است که می‌توانید در زندگیتان بگیرید. چرا؟ چون نه تنها خوب غذا خوردن احساس و ظاهر بهتری به شما می‌دهد بلکه کمک می‌کند پولتان را هم برای هزینه‌های دیگر زندگی پس‌انداز کنید.
تغذیه‌ی زمستانی از نگاه طب سنتی
مصرف غذاهای گوشتی در زمستان موجب افزایش قوای بدن می‌شود. غذاهای با طبع گرم برای زمستان مناسب‌تر است.
داشتن شکمی صاف یک شبه حاصل نمی شود. خوشبختانه می شود با تکیه بر برخی مواد غذایی و صدالبته داشتن تحرک بدنی مناسب به هدف تناسب اندام و داشتن شکمی صاف تر امیدوار بود.
تایید شد: سوسیس و کالباس عامل بروز سرطان هستند
براساس تحقیقات انجام شده، گوشت‌های فرآوری شده مانند بیکن، سوسیس و کالباس عامل بروز سرطان هستند.
از میان میوه ها نیز انار بخورید زیرا هر حبه ای از انار که وارد معده شود، قلب را صفا و نور می بخشد و البته هیچ چیز نزد خداوند منفورتر و مکروه تر از پرخوری نیست.
خوراکی هایی برای سلامت کبد
یکی از تأثیرات گردو بر سلامتی، مقدار بالای امگا 3 و گلوتاسیون موجود در آن است. این دو ترکیب ضروری برای بدن، به کبد برای سم زدایی و پاکسازی بدن کمک می‌کند.
عوارض خطرناک افراط در مصرف نمک
دکتر محمدرضا عباسی با اشاره به اینکه افزایش مصرف نمک در افرادی که در سینین بالا قرار دارند می‌تواند منجر به ایجاد عوارض خطرناک و جبران ناپذیر شود، گفت: بر اساس مطالعات کاهش مصرف نمک و افزایش پتاسیم در بدن می‌تواند منجر به کاهش برخی از بیماری‌های قلبی شود.
تاثير منفي سيب زميني سرخ کرده و غذاهاي آماده بر مردان
چربي هاي ترانس علاوه بر افزايش بيماري هاي قلبي عروقي، حافظه را نيز تحت تاثير قرار مي دهند.
اگر می‌خواهید یک صبحانه‌ی سالم میل کنید و در عین حال چاق نشوید از مواد غذایی چرب و شیرین و فرآوری شده بپرهیزید. اگر می‌خواهید تغذیه‌ی سالمی داشته باشید و یا لاغر شوید باید از صبحانه‌ی سالم شروع کنید.
بابایی در ادامه با بیان اینکه روزه‌داران پس از ماه مبارک رمضان باید حواس‌شان به میزان آب نوشیدن‌شان باشد، گفت: افراد برای تامین آب مورد نیاز بدن خود باید روزانه بین شش تا هشت لیوان آب بنوشند که گاه ممکن است ماه رمضان و ایام روزداری باعث شود تا افراد در طول روز به کمتر آب نوشیدن عادت کرده باشند.
صفحه  از ۹۱